Trojský vir, neboli zkráceně trojan, dokáže do vašeho zařízení vpašovat prográmek, který vám nebude nijak škodit při práci a vy ani nepostřehnete, že se k vám nastěhoval. Jak pracuje, jsem popsal minule, takže jen stručně. Prostě vám uloupí data. Hesla, nebo kódy, nebo jiné věci, které by neměl nikdo znát či vidět.
Před tímto zlodějem varovali odborníci firmy ESET. Pokud nebudeme věřit zlým jazykům, které tvrdí, že si viry vyrábějí firmy s nimi bojující samy, musíme toto varování vzít dost vážně. Trojan se k vám dostane přes mobilní aplikace a to StorySaver , nebo Crypto Monitor. Tuto skutečnost uvedl před dvěma hodinami (14:00 19.12.2017) ruský web hi-tech mail. Nikde jinde jsem zatím na zprávu o tomto nebezpečí nenarazil. Že by jen falešný poplach?
klíčové slovo
Trojan se ve vašem chytrém telefonu rozkouká a pak napadne přímo bankovní aplikaci. A ten všivák jich rozezná čtrnáct. Jakmile se dostane do této aplikace, usadí se a postupně přebírá kontrolu. Dokáže dokonce v klidu zachytit i vaše heslo, a není pro něj problém si poradit s ověřování přes telefon, takzvané dvoufázové ověřování. Požadované a ukradené informace, které u vás trojan získá, pak umí zaslat přímo hackerovi, a další, co se odehrává, je sice o vás, ale bez vás. Když se pak podíváte na zůstatek vašeho konta, může vás klidně i trefit šlak. V lepším případě jen omdlíte. 
otisk prstu
Obě výše popsané aplikace prý již nejsou ke stažení, tedy ty nakažené, StorySaver od Waltes studia a Crypto Monitor od kirilsamsonova45. Pokud je naleznete, v žádném případě je nestahujte a ani s nimi nic nezkoušejte. Vyhněte se jim velký obloukem.
Obě aplikace mají sloužit ke stahování z instagramu, takže pokud tuto činnost někdy provádíte, pro jistotu bych doporučil projet vše nejnovější antivirovou databází. Mělo by sice být vše v pořádku, ale opatrnosti nikdy nezbývá. Nic za to nedáte a budete klidnější. Do doby než se ukáže nový trojan.

4.7/5 - (7 votes)
Last modified: 3. 4. 2021

Author