Pokud se rozhodnete, že si koupíte nový mobil, nemusíte si vždy kupovat úplně nový. Česká republika je na tom s internetovými bazary poměrně dobře, tudíž nabízí velký výběr různého sortimentu. V bazarech na internetu to funguje jako v internetovém e-shopu. Na co si dát pozor a jak při nákupech v bazaru postupovat?

internetové nakupování
Výhody a nevýhody?

·         Největší výhodou internetového bazaru je především cena výrobků. Mobily, které se normálně nově prodávají za vysoké ceny, zde pořídíte i za poloviční.
·         Pokud si chcete pořídit fotoaparát, ale nechcete do něj investovat moc peněz, jelikož se za profesionálního fotografa nepovažujete, pak je bazar pro Vás to pravé ořechové. Zrcadlovky, které prodávající nabízí, zde pořídíte za velmi výhodné ceny.
·         Rychlost komunikace je většinou okamžitá, jelikož na sebe prodávající nechává telefonní číslo, e-mail a můžete ho kontaktovat i přes zprávu, kterou nabízí samotný portál.
·         Nevýhodou může být poštovné. To si prodávající většinou určují samotní, tudíž nemusí přesně odpovídat výši, která by měla být požadována po kupci.
·         Vaše peníze mohou jít do kapsy překupníkovi. S tím však musíte počítat, proto je většinou zboží tak výhodné.
nakupovat se dá i přes mobil
·         Většinou neobdržíte vůbec žádný doklad o koupi, pokud se samozřejmě nejedná o elektroniku, kde většinou prodávající zašle doklady o koupi a účty. Správně by zde měla být i možnost reklamace produktu.
·         Můžete naletět. To je největší problém bazarů. Nikdy nevíte, od koho si věc kupujete a pokud portál nemá možnost recenzí, do poslední chvíle nemůžete tušit, s kým obchodujete a zda inzerát není jen podfuk. Snadno se může stát, že peníze odešlete a zboží nikdy neuvidíte. A jelikož nemáte ani doklad o koupi (maximálně internetovou korespondenci), není jak se domáhat peněz zpět.
·         Postupujte vždy tak, že si ověřte pravdivost inzerátu. To poznáte většinou podle gramatiku, stylu písma a fotek.

Last modified: 2. 5. 2023

Author