Znáte obec Březovou u Zlína? Pokud nejste místní, tak pravděpodobně ne. Přesto je zdejší obec něčím výjimečná. Nebo snad ani ne tak obec jako zdejší Základní škola. Co se počtu žáků týče, jedná se spíše o školu malou. I když s tím počtem je to relativní.
zobrazení mapy
Zdejší škola totiž jako první nabízí základní vzdělávání prostřednictvím internetu. Možná si teď klepete na čelo, že to už je opravdu trochu moc, ale pro celou řadu lidí je to jedinečná příležitost, jak vyřešit své naléhavé problémy, které se zdají neřešitelné. V tomto ohledu je překvapivé, že internetových základních škol není více. Podívejme se nyní na některé cílové skupiny žáků.
 

Cílové skupiny žáků

  • Zahraniční studenti.Je celá řada lidí, kteří jezdí často pracovně do zahraničí. Děti cestují s nimi a museli se učit doma s rodiči a do své kmenové základní školy pak jezdit jednou za rok na přezkoušení. Jenomže to pro mnohé nebylo optimální řešení, rodiče učitele nevynahradí. Pro tyto děti je internetová základní škola velmi důležitá, pomáhá jim velmi výrazně při studiu.
  • Mimořádně talentované děti.Jsou děti, které jsou velmi talentované například ve sportu. Toto si samozřejmě vybírá svou daň. Děti nemají na školu tolik času jako by bylo zapotřebí. Většinou se to řeší individuálním vzdělávacím plánem. Ten ovšem pro děti představuje velké zatížení. Internetová základní škola je nepochybně velmi smysluplným řešením.
  • Střídavá péče.Dnes je trendem střídavá péče. Nechme stranou, zda se jedná o moudrou věc či nikoli. Pravdou ovšem je, že když se dva rozvedou, nezřídka jeden z ex partnerů opustí město, kde prožil manželství a přestěhuje se třeba na druhý konec republiky. To už se pak střídavá péče hůř realizuje. Pro dítě je velmi stresující, aby navštěvovalo dvě základní školy. Internetová základní škola tento problém hravě vyřeší.

 seznam aplikací
Nám nezbývá než popřát internetové škole mnoho úspěchů a doufat, že těchto škol bude přibývat.

Last modified: 2. 5. 2023

Author