Bohužel jedním z problému České republiky je nedostatek financí na moderní léčbu rakoviny. Rakovina je nemoc, která ročně postihuje velké množství obyvatel nejen České republiky, ale také ostatních zemí.
Ne nadarmo se říká, že moderní léčba mění celou tvář zdravotnictví. Pokud je navíc úspěšná, může mnohým nemocným prodloužit život a zajistit jim tak ještě mnoho nezapomenutelných zážitků se svou rodinou.
Bohužel kvůli nedostatku financí se zpomaluje dostupnost těch nejmodernějších léků a to je velký problém. Právě totiž ty moderní přípravky dokáží ničit nezdravé buňky v každém lidském těle. Ty zdravé zůstávají nedotčeny.
stuha na misce.jpg
Počet těch, kterým by moderní léčba opravdu pomohla, razantně přibývá.
Potíže s úhradou by se mohly projevit například v onkologii, jelikož náklady stoupají nejen s novými přípravky, ale také s počtem pacientů, kteří s rakovinou bojují.
kouření cigarety.jpg
Pacienti často vůbec nemají přehled o tom, kolik vlastně léčba stojí a nevědí ani to, že by ji z ekonomických důvodů vůbec nemuseli dostat.
Česká republika výrazně zaostává ve výdajích s porovnáním se západními zeměmi. Situace je dokonce podobná i s investováním do inovativní léčby.
Ministerstvo zdravotnictví nachází řešení v novele zákona, která se týká léčiv. Pokud totiž přijdou léky, které jsou levnější variantou a mají ještě navíc podobné účinky, mohou se výdaje za moderní léčbu snižovat. Následkem tedy může být zlepšení dostupnosti péče pro všechny pacienty.
Ministerstvo se navíc snaží o to, aby co největší množství peněz šlo z veřejného zdravotního pojištění. Někdy se ale stává, že pojišťovny na tuto léčbu dávají klientům více financí, než je v samotné vyhlášce určeno.
Je velmi smutné to, že stát neinvestuje potřebné peníze do dalšího potřebného rozvoje zdravotnictví, ale investuje do věcí, které ve výsledku lidem nemohou nijak pomoci. Právě zdravotnictví je ta jediná možnost, jak zachránit život velkému množství nemocných lidí.

Last modified: 2. 5. 2023

Author