V dnešní době je potřeba dlouho shánět stavební pozemek, aby měl člověk vůbec kde stavět. O stavební parcely byl dlouhodobě opravdu obrovský zájem, takže může být sehnání dobrého pozemku běh na dlouhou trať. Ideální pozemek bude stát spoustu peněz, čímž je většina lidí limitovaných, protože staví na hypotéku a drahý pozemek si tak nemohou dovolit.

klíč k domu

  • Dobrý pozemek leží v dojezdové vzdálenosti od města nebo vesnice, kde je alespoň nějaká občanská vybavenost. Obchod, škola a školka nebo lékař jsou naprostým základem. Je jasné že pozemky které jsou v blízkosti měst a obcí jsou drahé, a tak je občas nutné buď čekat a nebo slevit z nároků. Pokud ale postavíte dům na naprosté samotě, musíte počítat s komplikacemi.
  • Nejjednodušší je stavět na rovném pozemku s pravidelným tvarem. Můžete na něj umístit v podstatě jakýkoliv dům i s netradičním půdorysem. Pokud byste si koupili třeba svažitý pozemek, bude stavba o mnoho dražší.
  • Při výběru pozemku musíte dbát i na to, zda je vůbec pozemek v zastavitelném území a zda v něm nevedou například inženýrské sítě, které by vám stavbu mohly znemožnit. Se všemi těmito věcmi musíte počítat, a pokud si nejste jisti že zvládnete podchytit všechno, zavolejte si na pomoc odborníka, který vám sdělí zda je pozemek vhodný ke stavbě domu či nikoliv.

dům dřevostavba

Chcete bydlet rychle?
Jsou lidé, kteří potřebují bydlet opravdu rychle. Z tohoto důvodu je ideální si vybrat dřevostavbu, jejíž montáž je opravdu rychlá a trvá v řádu několika týdnů. Zajímá vás jaká je cena dřevostavby na klíč
enerdomy.cz? U nás najdete nejlevnější domy za cenu okolo tří milionů korun, což je dnes cena velice příznivá. Jestli máte pozemek a hledáte kdo vám postaví kvalitní dům v termínu, ozvěte se nám. Rádi vám vše vysvětlíme a můžete si vybrat typový projekt, který vám bude vyhovovat. Projekt navíc můžeme upravit.

Last modified: 20. 3. 2024

Author