Většina lidí, kteří si v současnosti staví rodinný dům, chtějí mít k dispozici moderní technologie, které jim pomůžou snížit náklady za spotřebované teplo a elektřinu. Protože v posledních letech ceny energií dramaticky rostly a stále nejsou na původních hodnotách, rozhodují se, že si pořídí tepelné čerpadlo a solární panely. Tepelné čerpadlo je skvělé hlavně do novostaveb a často se do starších domů příliš nehodí kvůli chladnější vnitřní teplotě. Konstrukčně jsou novostavby úplně někde jinde, a proto se do nich čerpadlo hodí daleko víc.

solární panely

Majitelé rozestavěných domů se navíc rozhodují nad solárními panely, které mohou výrazně ovlivnit měsíční náklady na bydlení. Čím víc se podaří rodině náklady snížit, tím samozřejmě lépe. Zejména rodiny s malými dětmi, které si novostavby staví nejčastěji, mají poslední dobou velké problémy pokrýt všechny výdaje. A tak si na nové domy nechávají montovat panely.

montáž panelů

Díky panelům si vyrobíte elektřinu
Současná malá generace chce mít moderní bydlení, které se často alespoň zčásti ovládá přes chytrou domácnost. K tomu potřebujete samozřejmě elektřinu. Filtrace v bazénu, dálkové ovládání spotřebičů, vrat nebo klimatizace, to všechno potřebuje elektřinu. A pokud by si ji váš dům alespoň zčásti vyrobil sám, určitě nebudete platit tolik peněz za elektrickou energii jako v případě, že byste tuto technologii doma neměli. Určitě vás bude zajímat cena fotovoltaiky na rodinný dům. Spočítáme vám předem, jaká cena by byla za řešení vhodné pro váš dům. Odvíjí se nejen od použitých typů panelů, ale také od jejich velikosti a počtu kusů. Mnohé rodiny využívají možnost čerpání dotací na panely, tudíž si můžete zkusit zjistit na co máte ve vašem případě nárok. Mít solární panely se vyplatí, protože vyrobenou elektřinu nemusíte spotřebovat hned. Můžete si ji uložit do baterií na později, což oceníte třeba při výpadku proudu.

Last modified: 7. 2. 2024

Author