Pokud jste zvyklí cvičit a nechcete se svého koníčku vzdát ani v době, kdy jsou finess centra zavřená a nemáte jinou možnost, pak se nebojte se do cvičení pustit doma. Co se vám bude hodit?

1. Místo na cvičení

základem je mít místo na cvičení, kde budete mít dostatek prostoru a neklouzavý povrch. Ideální je protiskluzová podložka na cvičení, která vám jednoduše zajistí příjemný povrch na cvičení. Na podložce můžete cvičit jak bosky, tak klidně v botách. Najděte si takové místo, které vám poskytne dostatečný prostor a můžete se jakkoli hýbat, aniž byste se mlátili do stěn, nebo do lustru.

2. Pomůcky

V dnešní době není problém sehnat pomůcky na domácí cvičení, jako jsou například činky, závěsy, odporové gumy, běžecké pásy a tak dále. Zaměřte se na to, co chcete posilovat a co nezvládnete posilovat s vahou vlastního těla. Většinu svalů zvládnete bez činek, minimálně ze začátku a posléze, si je můžete dokupovat, jak vám cvičící pomůckybudou chybět. Nechte si poradit třeba od vašeho oblíbeného trenéra, který vám poradí na jakou značku doplňků se zaměřit a čemu se vyhnout.

3. doplňování tekutin a minerálů

Během cvičení je dobré pít dostatek vody, kterou si můžete nachystat do sportovní lahve. Po zátěži můžete doplnit minerály a proteiny za pomocí iontového nápoje, který si běžně kupujete po cvičení ve fitness centru. Nezapomeňte na kvalitní stravu, plnou zeleniny, ovoce a bílkovin, která vám pomohou dosáhnout lepších výsledků.

jóga

Pomůcky na cvičení, stejně jako oblečení seženete bez problémů ve většině sportovních obchodů nebo jednoduše na eshopech. Stejně tak i potravinové doplňky seženete bez problémů. I v dnešní době si můžete užít cvičení se všemi možnými pomůckami. Nebojte se do toho pustit ať nemusíte později začínat znovu, až se fitness centra otevřou. Každý další měsíc je bohužel znát. Cvičit samozřejmě můžete i venku, jednoduše si můžete zaběhat, dát si pořádnou tůru či využít venkovních posilovacích strojů.

Last modified: 2. 11. 2023

Author