K parnému létu nepatří pouze bazén, dlouhé dny, krátké noci, horko a grilování. Zvyšuje se také koncentrace hmyzu a další neoblíbené havěti, která v nejhorším případě poškozuje naše tělo, v tom lepším dopadnou na hladinu bazénu, aby se napili, sice nedostaneme štípance a kousance, ale právě tento hmyz snadno postihne hladinu našeho bazénu. Naprostou samozřejmostí je filtrace, která se k bazénu, i k těm nafukovacím rodinným, dodává. S pouhým elektrickým proudem udrží vodu čistou, prevence je přesto důležitá.
rodinný bazén.jpg
Obchodníci si lámou ruce nad svými výdělky, vzhledem k větší poptávce po bazénech u českých domácnosti, za což můžou hlavně teplejší léta, ale také vyšší platy občanů, nižší ceny bazénů, včetně častých výprodejů a vyšší množství nabízeného zboží. Spolehlivá bazénová chemie se hledá těžko. Na trhu existuje plno značek a typů takovýchto produktů, které lze sehnat levně, ale i dráž, přesto na ně mnohdy nedáme dopustit a bez nich bazén nevyužíváme.
nafukovací matrace.jpg
Málokdo ale ví, že při čistění bazénu může ušetřit. Češi se nebojí si trošku připlatit, pokud jim jde o něco důležitého. Což rozhodně čistota vody v bazénu díky horku o prázdninách je. Obyčejné a po celé republice známé Savo bohatě postačí k čisté vodě. Stojí několik málo desítek korun a z jedné lahve, pokud máte menší bazén, například o průměru tří metrů stačí na několik aplikací a voda se nezelená a je krásně čistá. Musíme ale počítat s všudypřítomným létacím hmyzem, který nás nenechá bez čištění vody, samozřejmostí pro každý bazén slouží síťka. Křišťálová voda je poté samozřejmostí.
Nemusíte zakoupit ani speciální výrobky, postačí klasické Savo, i když v dnešní době v regálech obchodů naleznete i speciální produkty přímo na bazény. Právě takováto strategie výrobců svědčí o skvělých průzkumech trhu, marketingu a zkoumání požadavků a potřeb zákazníků, což je úspěchem pro ziskovost a úspěšnost byznysu.
mozaika v bazénu.jpg
Otravné živočichy zmírníme používáním plachty nebo zastřešení. Hlavně večer nebo při větru, prostě v době, kdy se rodina v ten den nebude koupat, poskytuje plachta nejen ochranu před hmyzem, ale také před dalším znečištěním, například listím. Čistá voda je tudíž úplný základ pro naše zdraví při kvalitním koupání a nemůžeme péči zanedbat.

Last modified: 2. 5. 2023

Author