Nákupy patří do denní činnosti, které se jednoduše nelze vyhnout. Ať už se jedná o potraviny, drogistické zboží nebo o něco dražší vybavení do domácnosti, jedno je jasné – pokaždé hledáme to nejlevnější zboží.
A nejlépe, pokud natrefíme na nějakou akci – to už je tedy skutečná výhra!
Je ale pravdou, že pokud je zboží v akci, odpovídá i dané slevě? Nebo je to vše jen tah na zákazníky, kteří ve slevách nakupují jako blázni?
procenta slev.jpg

Na slovo AKCE si dejte vždy pozor!

Je neuvěřitelné, jak toto slovo dokáže v lidech vyvolat pocit, že to musí okamžitě koupit. Prodejci dobře vědí, že v případě, že udělí na jejich produkty svítící nápisy se slevou, lidé se k nim rychle „pohrnou“ a pokladny nebudou stíhat.
Drtivé množství lidí však vůbec nezajímá cena, která byla uvedená před údajnou slevou.
To, že se u zboží nachází přeškrtnutá cedulka s číslem, za které byste si ho koupili předtím, než na něho uvalili tak neodolatelnou sumu, ještě neznamená, že kdysi byla reálná.
Levnější spotřebiče, oblečení, ale i nábytek můžete do jist míry sehnat, obzvláště v období po svátcích, kdy se prodejci snaží zbavit všeho, co se před svátečním období nestihlo prodat. Předvánoční slevy jsou však minimální a často mají za cíl jediné – aby lidi nakupovali co nejvíce věcí, samozřejmě za co nejvíce peněz tak, aby si toho nebyli vědomi.
nohy žen u tašek.jpg

Co se vyplatí kupovat ve slevě?

Mezi levné nakupování se rozhodně může řadit jídlo, které podléhá spotřebě. V případě, že nějaký supermarket nabízí slevy jejich výrobků, je to zejména z toho důvodu, aby se stihli spotřebovat do blížícího data jejich ukončení trvanlivosti. Lidi se i přes to, že jsou potraviny značně levnější než jindy, bojí toho, že nejsou dostatečně kvalitní. To je však chyba. Pokud je datum spotřeby ještě na několik dní vyhovující, není důvod k tomu, abyste si daný výrobek nemohli zakoupit i v menší hodnotě.
Pozor si však dejte na expresní regály, které nabízí výrobky i s 50% slevou jen proto, že se musí spotřebovat ještě ten samý den. Najdete je v každém větším supermarketu, a pokud už nějaké z nich koupíte, neotálejte dlouho s jejich konzumací.

Last modified: 2. 5. 2023

Author