Děti potřebují změnu od navyklého cyklu za deset měsíců školní docházky. A potřebují zážitky, silné zážitky. Jednak je to myšlenkami odvede od počítačových her, na kterých jsou často závislé, a jednak se budou moci po prázdninách pochlubit svým spolužákům a to i tehdy, když letos mimořádně nevyrazíte k moři.

Strašidla patří k hradu

Abyste dosáhli obého, vyrazte za záhadami a tajemnem. Kombinujte negativní energie s pozitivní a dbejte na to, aby ta pozitivní měla ve výsledku navrch.

Začít můžete například v krásném městečku Tišnov. Nemusíte bloumat městem, jsou zde pro váš účel zajímavější cíle. Mám na mysli „Cestu hrdelního práva“. Zní to zajímavě, že? O co jde?

Je to obnovená cesta, vedoucí k místu, kde stávala šibenice. Právě po této cestě stoupali odsouzenci k místu, kde měla být vykonána exekuce. Co jim asi běželo myslí? Jak se loučili se životem? Měli strach z konečné fáze popravy, nebo se obávali mučení, jež většinou samotné popravě předcházelo? O tom vše můžete se svými dětmi, v závislosti k jejich věku diskutovat.

K šibenici

Místo samotné je plné negativní energie. Našly se zde kostry asi 13 lidí, zřejmě popravených a nějaké hliněně nádoby. Sklíčené pocity můžete nahradit o kus dále, v Moravském krasu. Vyhledejte jeskyni Pekárna a zamiřte k ní. Opět to bude něco pro vaše děti. Vstup do jeskyně je přes 20m široký a vysoký kolem 6 metrů. Jeskyně kdysi sloužila hlavně k bydlení. Co nás však bude zajímat, leží asi 60 metrů v hloubi jeskyně. Určitě vás napadl, že budete potřebovat silné a spolehlivé zdroje světla, baterky, nebo ještě lépe čelové lampy.

Potom, co urazíte uvedenou vzdálenost, pozor, strop se neustále zvolna snižuje, narazíte na pravěké kresby. T však vznikly až v 80 letech minulého století. U kreseb je zával jeskyně. Hledejte zde velký balvan, ne nepodobný trupu lodi. Když k němu dorazíte, budete u jednoho z největších zdrojů pozitivní energie. Zapomeňte na vše zlé a plně si tuto energii užívejte a nasávejte ji do sebe. Veďte k témuž i své děti.

Last modified: 2. 5. 2023

Author