Na planetě snad není člověk, který by nechtěl mít svou vlastní střechu nad hlavou. Nemusí se za všech okolností jednat o žádné honosné sídlo. Při dnešních cenových podmínkách bohatě mnoha lidem stačí i malá garsonka. Nejedná se sice o nic extra, nicméně člověk má alespoň jistotu, že se z čista jasna neocitne na ulici. Problém je, že obytných nemovitostí je dnes málo, a tudíž jsou extrémně drahé. kvůli tomu se tak musí spousta lidí rozhodovat mezi bydlením v pronájmu a čtyřiceti lety splácením hypotéky.

Plánky domu

Existuje však ještě jedna cesta, pro mnohé dosti trnitá, nicméně cenově zajímavá. Řeč je o mobilních domech celoročních nejnovější generace, které jsou vhodné víceméně pro celoroční bydlení v našem mírném pásu bez jakýchkoliv kompromisů. Jsou levné a překvapivě i docela prostorné.

Útulné bydlení

Stále existuje celá řada lidí, která si mobilní domky plete třeba s karavany nebo maringotkami. Ty jsou ovšem vhodné maximálně tak k občasnému přespání, nikoliv k plnohodnotnému bydlení. Co se mobilních domů týče, je možné je opravdu využít ke celoročnímu bydlení. nejsou sice také kdovíjak obří, ale prostoru k žití poskytují kupodivu docela hodně. Samozřejmě, že dost záleží na počtu lidí, kteří v daném obydlí žije. Obecně se dá říci, že bydlení na kolečkách je vhodné pro jednoho až tři lidi. A to platí i pro nejnovější modely, které jsou obvykle také nejrobustnější.

Prodej domu

Letní prázdniny

Je jasné, že pro mnohé jedince není tento styl bydlení úplně dostatečný. Neznamená to však, že by se snad mobilní domy daly používat pouze k celoročnímu bydlení. Mohou stejně dobře fungovat třeba jako ideální chatky na léto. A není vůbec potřeba zaměřovat se v tomto ohledu na nejnovější typy. I modely, které byly vyrobeny v dřívějších dobách a disponují tedy horšími vlastnostmi, jsou pro tento účel více než adekvátní. A co více, jsou daleko levnější než nové typy.

Last modified: 2. 5. 2023

Author