Základem Feng Shui je dosáhnutí rovnováhy vzhledem k životnímu prostředí i sebe sama. Pracuje s prouděním energií v bytě. Pokud je dokážete správně uspořádat, budete se doma cítit dobře a spokojeně. Doslovný překlad by znamenal vítr a voda. Jedná se o dva rozdílné elementy: vítr energii rozptyluje, zatímco voda ji udržuje. Jaká jsou základní pravidla tohoto učení?

Důležité je začít už v okolí domu. Podle Feng Shui je důležité, aby již cesta k domu a vše kolem ní bylo čisté a nepoškozené. Vstupní dveře by neměly být naproti lampě nebo stromu, vevnitř zase naproti ložnici, kuchyni nebo toaletě.
obrázek meditace

V dětském pokoji je třeba zajistit dobrý tok energie, což pozitivně ovlivní zdraví a štěstí dítěte. Postel by se měla nacházet co nejdál od dveří a různých elektrických zařízení. Časté větrání a esenciální oleje z heřmánku, růže a vanilky dodají pokoji patřičnou atmosféru. Celkově zde má být cítit láska, něha a podpora.

V ložnici je důležité dbát na správný tok smyslné energie. Aby jí bylo dosaženo, je třeba odstranit televizi, počítač, rostliny a musí se často větrat. K dosažení rovnováhy je vhodné použít barvy kůže – od světle bíle až po tmavě hnědou. Postel by měla být přístupná z obou stran a čelem sahat k plné stěně. Neměla by se nacházet v přímé linii s dveřmi.
křeslo + komoda + váza

Sedací nábytek v obývacím pokoji by měl být nasměrován čelem ke dveřím, aby se lidé nemuseli otáčet. Je potřeba osvětlit celou místnost včetně tmavých rohů pomocí světlých barev, rostlin, zrcadel či světel. Televize by se neměla nacházet ve středu místnosti, což by narušilo tok čisté energie. Naopak ideálním centrem je krb. Stůl v tomto pokoji symbolizuje zdraví, proto by měl vypadat čistě a upraveně.

Kuchyň by měla zářit čistotou, protože je odrazem té nejlepší energie. Zároveň by neměla přeplněná a to vybavením ani jídlem, protože toto vyzařuje špatnou energii a celkově špatně ovlivňuje schopnost vnímání. Důležité je postavení dřezu a sporáku, které by neměly být proti sobě. Vedlo by to ke konfliktům. Čerstvé zelené květiny přináší pozitivní energii, která dokáže přebít tato negativa.

Last modified: 2. 5. 2023

Author