Každý si myslí, že údržba bazénové vody znamená, že do vody dodáváte všechny potřebné přípravky bazénové chemie a nic víc není potřeba. Ono je opravdu základem úspěchu kvalitní voda zbavená všech mikrobů a bakterií a udržovaná ve správných hodnotách PH, aby nevznikaly řasy, ale jen o tom to není. Do bazénové vody se za jejího využívání dostávají i mechanické nečistoty a to nejen vlivem počasí, kdy Vám vítr sem tam přifoukne do vody lístek ze stromu, ale také na tělech plavců se do bazénu dostávají kousky trávy, hlíny a podobně, a právě tyto nečistoty je potřeba odstraňovat také. Některé vylovíte jen tak síťkou, ale na většinu z nich potřebujete kvalitní bazénovou filtraci.

plavání ve vodě

Mezi nejkvalitnější filtrace patří písková, do které je potřeba kvalitní písek do filtrace nebo zeolit, který je také velmi kvalitním filtračním materiálem a možná v některých ohledech ještě lepší než běžný filtrační písek. Jde o přírodní materiál zelenkavé barvy, který má jedinečné sorpční schopnosti a zadrží ještě více nečistot než běžný písek. Na trhu je k dostání ve dvou velikostech zrna v běžných pětadvacetikilových baleních, ale také v menších baleních, pokud Vám takto velké balení nevyhovuje.

skok do bazénu

Každopádně filtrace a správný filtrační materiál v ní obsažený Vám hodně usnadní péči o bazénovou vodu a pomůže Vám nejen při čistění bazénové vody a odstraňování mechanických nečistot, ale také je skvělým pomocníkem při dávkování přípravků bazénové chemie, protože se díky zapnuté filtraci snadněji dostanou účinné složky ze všech přípravků do celého obsahu bazénu. A právě proto na tohoto skvělého pomocníka při výběru bazénu nezapomínejte a hlavně nezapomeňte na kvalitní a spolehlivou náplň do něj. Díky tomuto vybavení bude péče o Váš bazén snadnější a Vy si pak budete moci užívat vodních radovánek bez starostí po celé léto.

Last modified: 2. 5. 2023

Author