Koupě bazénu rozhodně nejsou vyhozené peníze. V létě se vám tato investice vrátí tisíckrát. Nebude se však jednat o jedinou investici s tím související.

Umí ohřívat vodu

Existuje poměrně široká skupina obyvatel, kterým vedro nejenže nevadí, ale doslova si v něm libují. Čím více slunce pere, tím lépe. Ovšem zbytek lidí zase tak nadšených není. Zprvu ano, zvláště pokud bylo jara chladné, ale nic se nemá přehánět. Dlouhodobá vedra nejenže mohou poškodit zdraví jak lidí, tak i zvířat, ale zároveň škodí i ekonomice. Hlavně na zemědělství se to může docela nepříjemně podepsat. A proto je potřeba zavlažovat kdy to jen jde. V zemědělství hlavně rostliny. Pro člověka to pak znamená více pít a více hydratovat pokožku. Toho nedosáhnete nějakými pochybnými krémy, ale prostým kontaktem s vodou. Vhodné je třeba sprchování, ale pokud se chcete opravdu zchladit, pořiďte si bazén, ve kterém se budete moci válet klidně celý den.

Bazé

Nadzemní verze jsou cenově docela zajímavé, takže vás nakonec vlastní vodní plocha nemusí stát kdovíjak velké peníze. Je sice pravdou, že krom samotného bazénu budete potřebovat ještě dokoupit i nějaké nezbytné doplňky, ale jejich cena není zase tak značná, aby to zásadním způsobem narušilo rozpočet. Důležité je hlavně pořídit věci, co se postarají o čistotu vody.

Chemické látky

Základem čisté vody jsou chemické látky, které ji dokáží spolehlivě dezinfikovat. Nemusíte kupovat rovnou to nejdražší. Vyšší cena v tomto oboru neznamená automaticky lepší účinnost. Dobrým příkladem jsou chlorové preparáty, které jsou levné a zároveň skvěle fungují. Ne každý ale chlór dobře snáší. Někomu totiž může zapáchat, případně způsobovat nepříjemné pupínky na kůži. V takovém případě bude nutné si připlatit za něco přeci jen sofistikovanějšího. To může být třeba aktivní kyslík, případně mořská sůl. K té si však budete muset přikoupit i solonizační jednotku, která není zrovna levná.

Nohy v bazénu

Určitě by vám neměla chybět v rámci vybavení ani solární plachta na bazén Chlorito.cz. Nejedná se sice o nezbytnost, ale pokud nechcete, aby vám na hladinu dopadaly nečistoty, rozhodně se hodí. Navíc umí částečně i ohřívat vodu, což je další vlastnost, za kterou si stojí za to připlatit.

Last modified: 2. 5. 2023

Author