Kromě masochistů snad nenajdeme člověka, který by nechtěl vést spokojený život. A pokud se bavíme o spokojeném životě, pak se určitě shodneme na tom, že si pod ním sice každý můžeme představovat něco trochu jiného, ale mezi jeho základní pilíře patří, aby měl člověk kde bydlet a za co nakupovat. A pro obojí zmíněné a většinu nezmíněného je potřeba mít peníze, a to v dostatečném množství.

Jenže takové štěstí mnozí z nás nemají. Nejeden z našinců vydělává třeba i sotva na holé přežívání, a ani ti, kdo jsou honorováni lépe, nemívají za všech okolností své jisté, protože mohou být klidně zaskočeni nějakými většími výdaji, s nimiž nepočítali.

otevřená peněženka

Bylo by tedy ideální, kdyby si všichni lidé nepřetržitě dost vydělávali a zároveň měli i nějaké ty úspory pro případ nemilých překvapení. Jenže tak tomu zkrátka nebylo, není a zřejmě ani nikdy nebude. A co pak mají dělat ti, jejichž nezbytné výdaje přesahují jejich možnosti? Ti si prostě mohou leda tak půjčit.

Půjčit si člověk může leckde a za lecjakých podmínek. A proto je třeba zvážit, pro kterou z půjček se rozhodnout, která je dosažitelná a zároveň i dostatečně finančně výhodná. A tou je nejednou neúčelová hypotéka.

I sám název této půjčky jasně napovídá, že jde o finanční produkt, který lze použít k různým účelům a který je neodmyslitelně spojen s nezbytnou zárukou v podobě nemovitosti.

platební karta

Člověk tu tedy musí dát do zástavy nemovitost, kterou se zaručuje za to, že půjčené finanční prostředky řádně splatí. A k tomu potřebuje mít aspoň takové doložitelné příjmy, jež budou na splácení stačit. Ale pak už se na něj žádné další značné nároky nekladou, ba naopak se tu toleruje i nejeden žadatelův nedostatek, jako je dejme tomu záznam v registrech dlužníků nebo exekuce.

A tak tady půjčí leckomu. Klidně i velké peníze s dlouhou dobou splatnosti. A to může často přijít vhod.

Last modified: 2. 5. 2023

Author