Ač se to nezdá, nejlepší část roku tu opět za chvilinku bude. Ano, správně, mám na mysli Vánoce, které patří mezi ty nejšťastnější období roku. Jedná se o čas, kdy se celé příbuzenstvo setká u jednoho stolu, a společně si tak vychutná to magické kouzlo, které tyto svátky mají. Někteří z nás večeří rybu, jiní kuřecí řízek. Někdo jablíčka rozkrojuje, jiný lije olovo. A když přijde ten správný čas, zazvoní Ježíšek a v dětských očích je vidět to nadšení z dárků, nacházejících se pod stromečkem.
dekorace na vánoce
My dospělí již víme, že Ježíšek nechodí, avšak rádi si s ratolestmi zahrajeme hru, že existuje a spolu s nimi píšeme dopisy, které pak většinou dáváme za okno. Když tedy nechodí tento malý chlapec, funguje to tak, že si dárky kupují navzájem rodinní příbuzní. Kdy je však vhodná doba pro jejich nákup?
Já osobně zastávám pravidlo, že když mě něco zaujme a dokážu si představit osobu, která bude obdarována, danou věc koupím. Nyní si ukážeme však pár přístupů k nakupování drobností pod vánoční stromeček.
1.       Co nejdřív, ať to mám z krku
Jedinci zastávající takový názor jsou schopni naběhnout během ledna a února nadcházejícího roku do obchodů a nákupních center, a brát věci hlava nehlava. Nikomu z nich nevadí, že jsou to povětšinou nepraktické dárky či spíše cetky. To co pro ně hraje hlavní roli, jsou čas a peníze. Chtějí mít vše, co nejdřív nakoupeno, a pokud možno tak i za minimum utracených financí.
2.       Postupně, aby měl každý to pravé
Já osobně se řadím do této skupiny, jak jsem psala již výše. Jedná se zde o jednotlivce, kteří dárky svým příbuzným vybírají s láskou, péčí a hlavně s velkou dávkou trpělivosti. A ono se často vyplatí počkat si, jelikož pak narazíte na to pravé. Tudíž cílem této skupinky je všechny své blízké potěšit, a zpříjemnit jim tak ten magický den.
dárkové krabičky
3.       Za pět dvanáct
Do této skupinky se řadí zejména pánové, kteří většinu času nechtějí nic hrotit nebo prostě a jednoduše nestíhají. Tato skupinka se do nákupních center vrhne tak maximálně týden před Štědrým den, přičemž opravdový milovníci adrenalinu jsou schopni do obchodu zajít až 23. prosince večer, avšak ty nejhorší exempláře se z domu vyplíží ráno o Štědrém dnu. Většinou však mají štěstí, a seženou dárky pro své milované.

Last modified: 2. 5. 2023

Author