Hubnutí a diety, tyhle témata na nás média chrlí každý den. Prodejci se vám snaží vnutit jejich „kouzelné“ přístroje nebo vás chtějí donutit držet drastické diety. Zkusili jste toho už spoustu, dali jste za různé čaje a detoxikační kúry desetitisíce, ale pořád se vám nedaří zhubnout. Je vám tenhle příběh povědomý?

měření pasu

Pojďme se společně podívat na nejčastější chyby a problémy během hubnutí.

První častý problém jsou příliš drastické diety, které neobsahují dostatek kalorií. Možná si pořád myslíte, že čím méně kalorií za den sníte, tím lépe. Tak to ale vůbec není. Když nebudete tělu dávat dostatek kalorií, aby mohlo zdravě fungovat, bude se naopak snažit vytvořit si zásoby. Váš organismus bude mít pocit, že se blíží nějaká krize a chce se na ni připravit. Proto se vám možná místo hubnutí začne hromadit tuk v oblasti břicha a boků. Právě tam chce totiž vaše tělo uložit energii na horší časy. Proto je potřeba jíst dostatek kalorií, aby vaše tělo mohlo správně fungovat. Nikdy byste se neměli s denním příjmem jídla dostat pod hodnotu vašeho bazálního metabolismu. (To je množství kalorií, které vaše tělo potřebuje na fungování v klidu – přemýšlení, trávení, funkce srdce atd.)

zelenina

Dalším častým problémem je nepravidelnost jídla. Někteří lidé vám budou tvrdit, že je lepší jíst jen v první polovině dne a podobně. Někomu tyto přerušované půsty mohou skutečně vyhovovat. Pro většinu lidí je ovšem lepší jíst v pravidelných intervalech. Proč? Protože, když nebudete tělu dodávat živiny pravidelně, může se opět stát, že vaše tělo se začne připravovat na „nebezpečí“ a bude si chtít vytvářet tukové zásoby. Nejlepší je svému tělu naslouchat a sami si nastavit, jak často potřebujete jíst. Věřte tomu, že vaše tělo dobře ví, kolik toho potřebuje. Pokud vám chybí bílkoviny, tak vyzkoušejte shake na hubnutí a uvidíte, že se začnou dít divy. Lidské tělo totiž bílkoviny k hubnutí nezbytně potřebuje.

Přejeme vám hodně štěstí na vaší cestě ke krásnému štíhlému tělu.

Last modified: 2. 5. 2023

Author