Nejspíše jste byli zvyklý, že vydělané peníze stačí dobře schovat a víc se starat nemusíte. Dříve totiž inflace nebyla tak vysoká, takže nebyl problém peníze nechat někde pár let ležet. Stačilo jen zařídit, aby byly v bezpečí a o to se většinou postaraly banky. Postupem času se staly populární spořicí účty, které vám během roku mohly vynést několik málo procent. V dnešní době ale tyto účty značně zaostávají za inflací. Takže když si uložíte úspory na spořicí účet, tak o část svých peněz stále přicházíte. A to samozřejmě nikdo nechce…

bankovky

Právě proto se stává čím dál tím populárnější možnost investování. Existuje obrovská spousta možností, do čeho můžete investovat a pomocí jakého brokera. Potom je ale jednoduché se ve všech těch možnostech a nabídkách ztratit.

Než s investováním začnete, měli byste si tedy zjistit ty základní informace. Je dobré porozumět hlavním investičním pojmům a aspoň trochu chápat, jak trh funguje. Hlavní bod je všechny peníze nedávat do jednoho investičního produktu. Pokud totiž vsadíte všechno na jednu kartu a investujete třeba do akcií jedné firmy, může se stát, že zrovna tato firma zkrachuje. Potom můžete přijít o všechny své prostředky. Proto je tak důležité držet se pravidla diverzifikace. Svůj kapitál rozložte do více firem a investičních produktů. Pojistíte se tak proti krachu jedné firmy.

graf akcií

Další důležitý krok je rozhodnou se, přes jakého brokera budete investovat. Projděte si nabídku brokerů a vyberte si toho, který splní všechny vaše požadavky. Přehled dostupných brokerů najdete zde: srovnání forex brokerů. Nabídka je poměrně široká a různorodá, takže je opravdu z čeho vybírat. Většina následujících navíc nabízí i mobilní aplikace, díky kterým můžete být neustále v obraze a reagovat na pohyby na trhu rychle.

Přejeme vám hodně úspěchů při investování. Buďte hlavně opatrní a vždy si nastudujte dostatek informací o daném brokerovi a produktu.

Last modified: 2. 5. 2023

Author