Obáváte se rizikového studeného období roku, které s sebou nese velké množství infekcí? Zvažujete, jak zvýšit přísun vitamínů? Nechcete své tělo sytit umělými preparáty z lékárny, které ještě ke všemu stojí hromadu peněz?
Ať už máte jakékoli důvody zajímat se o to, jak obohatit svůj jídelníček, jistě vás zaujme klíčení semínek. Právě mladé výhonky rostlin obsahují velké množství důležitých živin pro lidské zdraví. Je to dáno tím, že rostlina při klíčení získává ze semena mnoho https://www.ulekare.cz/clanek/muze-byt-pro-dite-rychly-rust-nebezpecny-6692 cenných látek, a jiné další syntetizuje pro svůj rychlý a bezproblémový růst. Takže mladá klíčící rostlinka obsahuje to nejcennější, co můžete v přírodě najít.kukuřice zrno.jpg
Možná to pro vás bude velkým překvapením, ale proto, abyste zásobili tělo vitamíny, minerály, enzymy, a jinými hodnotnými látkami, nemusíte čekat na to, až ovoce anebo zelenina dozrají. Ba naopak, právě mladé rostlinky s prvními dvěma lístky toho obsahují daleko více. Navíc se jedná o živiny ve velice chutné a dobře stravitelné podobě.
A co je na pěstování mladých výhonků úplně nejlepší?
Přece to, že k tomu, abyste jimi naplnili svůj talíř, nemusíte udělat skoro nic.
Ať už se klíčky rozhodnete pěstovat s domácí anebo profesionální výbavou, tak v každém případě budete potřebovat semínka. A ta volte co nejkvalitnější, protože právě na jejich kvalitě záleží, jak dobrou sklidíte úrodu. Ať už semena nakoupíte ve speciálním e-shopu anebo v místní prodejně se zahradnickými potřebami, myslete na to, že nikdy nesmí být mořená anebo jinak chemicky ošetřená.obilí – pšenice.jpg
Když se do akce pustíte naplno, pak se vám bude hodit i biomiska na klíčení nakliceno.cz. Tato speciální miska na pěstování mladých výhonků rostlin má hned několik výhod. Třeba tu, že se prodává v sadě tří misek, které je možné stohovat. Manipulace s ní je snadná. A při prolévání vodou můžete zavlažovat všechna tři patra zároveň.

Last modified: 2. 5. 2023

Author