Pustili jste se do shazování přebytečných kilogramů, ale výsledky stále nejsou takové, jaké jste je očekávali? Možná jíte nevhodné potraviny, zkuste to jinak.

Chcete zhubnout? Tyhle potraviny určitě zařaďte do svého jídelníčku!

Chtěli byste začít hubnout a zbavit se tak přebytečných kilogramů? Možná už jste se do změny pustili, ale výsledky nejsou takové, jaké jste je očekávali. Chybami se člověk učí a mnohdy, i když se snažíme jíst zdravě a do toho si i občas zacvičíme, naše váha neklesá a to je velmi frustrující. Zamyslete se nad tím, co všechno jíte. Je vaše strava vyvážená a pravidelná? Možná jste jen do svého jídelníčku nezařadili ty správné potraviny.

pexels-photo-1161547

S těmito potravinami to půjde samo

Některé potraviny obsahují všechno, co by měly a ještě něco navíc. S nimi se pak hubne mnohem lépe a snadněji. Existuje totiž řada potravin, které fungují jako přírodní spalovače tuků, jiné jsou zase hodně výživné a přitom téměř bez kalorií. Už znáte svůj BMI index a jste skálopevně přesvědčeni, že potřebujete něco shodit? Pak na to jděte chytře. Jednou z takových zázračných potravin je jednoznačně ananas. Tohle oblíbené exotické ovoce funguje jako dokonalý přírodní spalovač tuků a navíc skvěle chutná. Přitom jde o velmi nízkokalorické ovoce, které obsahuje velké množství vody. Ananas obsahuje malé množství tuků a bílkovin, za to ale obsahuje enzym zvaný bromelin a také vitamín C. Ananas doslova rozloží tuku a pomáhá tělu účinně se jich zbavit.

Opakem ananasu je avokádo, která je velmi kalorické a přesto nám také pomáhá hubnout. V avokádu se totiž nachází jen ty zdravé tuky, vitamíny a minerály, bohaté je i na vlákninu. Díky avokádu si upravíte metabolismus, který bude pracovat na plné obrátky a budete zasycení na hodně dlouhou dobu. Avokádo je skvělé také v tom, že se z něj dají připravovat skvělá jídla, pomazánky i saláty.

pexels-photo-1484518

Vsaďte na bylinky

Během diety vám také skvěle poslouží nejrůznější bylinky. Pokud můžete, začněte je pěstovat doma – klidně i na okenním parapetu. Čerstvé bylinky ale i ty sušené vám dokonale nahradí veškeré koření. Kromě toho, že bylinky dodávají jídlům chuť, mnoho z nich také podporuje lepší trávení, což je během diety velmi důležité. Mezi bylinky, které skvěle podporují trávení patří zejména majoránka, bazalka, tymián, máta, šalvěj nebo petrželka.

A jaké další potraviny jsou skvělé na hubnutí? Určitě si dopřávejte celozrnné výrobky, potraviny bohaté na vlákninu, houby nebo chilli papričky, které urychlují spalování tuků na maximum.

Last modified: 2. 5. 2023

Author