Cestování po české republice nabízí spousty skvělých míst, které musíte zaručeně vidět. V článku se podíváme na ty největší topovky, kterými nezklamete sebe ani rodinu. Česká republika nabízí nepřeberné množství zajímavých míst k vidění. Ať už se jedná o hrady, zámky, zříceniny, hory, vodní díla a mnoho dalšího. Někdy není opravdu jednoduché vybrat místo, kde se jet podívat a pokud máte možnost si vzít více volna vůbec se nebojte procestovat republiku skrz na skrz. Každý kraj Česka nabízí skvělá místa k vidění. A je potřeba je filtrovat podle toho co Vám vlastně zajímá.

praha

Někoho totiž zajímá historie, a tak se pídí po hradech a zámcích, někdo miluje přírodu, a tak hledá stezky v lese a někdo zase rád objevuje rád krásy známých měst. Při výběru, kde vlastně na výlet Vám může pomoci nejen internet, ale i různé aplikace, které nabízí Vaše chytré telefony anebo také existuje mnoho velmi zajímavých knih. Pokud bychom to vzali podle míst, které jsou nejčastěji navštěvované, tak by určitě zvítězila Praha, a to všeobecně bez jakékoliv lokalizace nějakého místa. Praha je nejen naše hlavní město, ale opravdu město, které patří k TOP toho, co Česko nabízí, a proto je i velmi hojně navštěvované cizinci.

čský krumlov

Na pomyslném druhém místě by se usadil nádherný barokní zámek v Dětenicích, který se pyšní tím, že se na něm natáčelo spousta českých pohádek. Třetí místo by obsadil zámek Český Krumlov, který se nachází v jihočeském kraji. Je to jeden z těch objektů, který byste za svůj život měli alespoň jedenkrát navštívit. Po prohlídce zámku stojí za to projít se nádherně udržovaným historickým městem. Až na pomyslné čtvrté příčce stojí Lednicko-Valtický areál. Nachází se na jižní Moravě a na tento areál navazuje Pálava, proslulá po světě svým velmi dobrým vínem. Pokud jste, ale více pro turistiku a přírodu určitě stojí za to navštívit stezky korunami stromů, kterých máme v české republice požehnaně. Najdete je na Pustevnách, v Krkonoších, Dolní Moravě nebo Lipně.

Last modified: 2. 5. 2023

Author