Rádi byste bydleli ve svém vlastním domově, abyste zde mohli žít podle vlastních pravidel, ale kvůli cenám je vám takové bydlení nedostupné? V tom případě vás jistě osloví možnost pořídit si levný, a přitom plnohodnotný domek – tedy mobilheim.

Mobilní dům se od toho klasického liší především tím, že nemá pevné základy spojené se zemí. A z této skutečnosti pramení i řada dalších odlišností. A v neposlední řadě je potřeba zmínit i to, že tímto způsobem výrazně ušetříte.

Nejenže nebudete platit za drahou základovou desku, ale ani nemusíte shánět stavební povolení, protože stavby, které nejsou spojené se zemí, ho nepotřebují.

Takže zatímco běžný dům vás vyjde na několik miliónů korun, mobilheim si můžete pořídit již za cenu okolo jednoho miliónu – a to je samozřejmě velký rozdíl.

Peníze, které takto ušetříte, můžete vložit do jiných věcí anebo aktivit, anebo ještě lépe – když je nebudete muset vydat, nebudete si je muset půjčovat. To znamená, že si budete moci život užívat bez starostí, a ne s obavami o to, kam vás přivede drahá hypotéka, a zda ji zvládnete splácet.

home-589068_640

Navíc, mnoho lidí má velké problémy s tím, aby takovou hypotéku vůbec mohli získat. Podmínky jsou stále přísnější, a mnohdy na půjčku na bydlení nemusí stačit ani průměrný plat. Levný dům je tedy ideálním řešením, jak všechny podobné starosti jednou provždy hodit za hlavu.

A je zde ještě něco. Jelikož se jedná o stavbu bez pevných základů, nebudete ji muset nutně umístit na vlastní pozemek, ale klidně i na ten pronajatý. Vždyť kdykoli to bude potřeba, můžete zvednout kotvy, a přesunout se o kus dál. Stačit vám k tomu bude jen speciální vozidlo a silný jeřáb.

house-167734_640

Další skvělou zprávou je, že na své bydlení nebudete ani příliš dlouho čekat. Stavba vzniká v areálu výrobce, který vám ji dodá na místo, které si určíte, již za několik týdnů. Cesta k vlastnímu bydlení proto může být velmi krátká.

Last modified: 2. 5. 2023

Author