Chcete zažít dovolenou někde, kde nenecháte celé své jmění, ale i za pár korun si můžete užít luxusní jídlo a služby? Existuje několik exotických, ale také blízkých lokalit, kde si toto můžete splnit.
1. Ukrajina
Za první lokalitou nemusíme chodit vůbec nikam daleko. Pokud přejedete sousední Polsko nebo Slovensko, můžete si užít služby za hubičku! A co můžete na Ukrajině vidět? Od velkých měst s historickými památkami, jako je Kyjev, přes krásné hory a krajinu, až po populární jadernou elektrárnu Černobyl, která vybouchla v roce 1986. Pokud navíc holdujete pivu, v restauraci Vás vyjde průměrně na 15,- Kč.
kolotoč u lesa
2. Vietnam
Přesuneme-li se na vedlejší kontinent, konkrétně do jihovýchodní Asie, můžeme se setkat s nabídkou exotických lokalit, nabízející především rozmanitou krajinu a odlišnou kulturu. Pokud máte rádi rozmanité jídlo, chcete poznat krásné ostrůvky a jiné přírodní zajímavosti, nebo prostě jen poznávat architekturu Asie, je pro Vás vhodnou volbou právě Vietnam či jiné okolní státy, jako Myanmar. Dovolená v této lokalitě nepřijde příliš draho, avšak si připlatíte za letenky.
3. Indie
V případě, že chcete poznat hinduistickou kulturu a tradice, můžeme doporučit k navštívení právě Indii. Stejně jako v předchozím případě, pobyt Vás draho nevyjde, ale budete si muset připlatit za letenky. Je potřeba však upozornit na velké množství slumů v „zemi kari“, a také na fakt, že splachovací záchody jsou defacto pouze na hotelech pro turisty, což nemusí úplně všem vyhovovat.
mapa světa
4. Egypt
Oblíbená cílová destinace právě díky svého poměru cena/výkon. Egypt reprezentují luxusní hotely a jejich moderní okolí plné bazénů a palem. Velmi lákavá je také návštěva historických pyramid. Vaši dovolenou však mohou znepříjemnit střevní potíže, které postihnou nejednoho turistu. Pokud jste však odolní vůči místním bakteriím, dovolenou si náležitě užijete.

Last modified: 2. 5. 2023

Author