Náš úsměv je naší vizitkou. Měli bychom se tedy o něj pečlivě starat, abychom se za ni nikde nemuseli stydět. Pokud chcete mít krásný úsměv, znamená to nejen péče o vaše zuby, ale i třeba o vaše rty. Hlavně během zimy rty trpí nízkými teplotami a mohou být vysušené, rozpraskané a nepůsobit pěkně. Vaše rty si zaslouží pořádnou dávku hydratace, kterou jim můžete dodat například v podobě kvalitních balzámů na rty, masek na rty a pravidelného peelingu. Není přece nic lepšího, než když vaše rty působí na první pohled hydratované a zdravé. Samozřejmě, že neméně důležitá je péče o váš chrup. Jak by taková péče měla vypadat?

čištění zubů

Především byste měli dbát na pravidelnou ústní hygienu. Zuby si čistit nejméně dvakrát denně, používat k tomu kvalitní dentální pomůcky, a hlavně být v hygieně důslední a pravidelní. zubní kartáček byste si měli měnit minimálně každé 3 měsíce, pokud váš kartáček nese známky opotřebení, samozřejmě ho vyměňte dříve.

Samozřejmostí je používat i kvalitní zubní pastu. Na trhu je velký výběr zubních past s nejrůznějšími účinky. Některé slouží třeba pro bělení zubů, jiné pro potíže s dásněmi, jiné zase jsou určené pro citlivé zuby. Záleží na vás, která pasta vám bude nejvíce vyhovovat. Péči o zuby samozřejmě zahrnuje i pravidelná návštěva zubního lékaře. Pokud budete v návštěvách pravidelní a nezanedbáte je, je větší pravděpodobnost, že vám váš krásný úsměv dlouho vydrží. Při dlouhodobém zanedbávání je ústní péče, se může bohužel stát, že váš úsměv už nikdy nebude takový jako dřív.

úsměv

Někteří lidé bohužel trpí na to, že i když si zuby čistí pravidelně, jejich zuby stále nemají bílý odstín. Je to způsobeno třeba pitím kávy nebo kouřením. Naštěstí dnes už existuje spoustu způsobů, jak si zuby vybělit. Můžete použít bělící pasty, domácí sady na bělení zubů nebo si nechat zuby vybělit od profesionálů. Kvalitní bělení nabízecí ordinace bělení zubů Praha.

Last modified: 19. 12. 2023

Author